#o nas

Fundacja „Połącz się z głową”
powstała, by wspierać relacje rodzinne.

Naszym celem jest edukowanie rodziców, opiekunów i dzieci z zakresu higieny cyfrowej, użytkowania mediów i nowych technologii, a także rozwijać kompetencje przyszłości.

Nasz zespół

ALEKSANDRA

ALEKSANDRA

Jest absolwentką Psychologii na UŁ oraz Psychodietetyki na SWPS. Od lat interesuje się i kształci w cyberpsychologii (zgłębia zachowania człowieka w interakcji z technologią). Szczególnie ważną tematyką jest dla niej wpływ „elektroniki” (gier, social mediów, seriali) na uwagę, pamięć i samopoczucie dzieci.


W swoich pracach badawczych zastanawiała się nad samooceną, poczuciem szczęścia oraz modami żywieniowymi użytkowników Facebooka i Instagrama. Pracowała przy tworzeniu i realizacji wielu akcji społecznych. Praca w Fundacji „Połącz się z głową” jest spełnieniem jej marzeń jako psychologa, pracownika, badacza, społecznika, mamy. Dotychczasowe doświadczenie (prowadzenie własnej firmy szkoleniowej) i skuteczność biznesowa dodają jej„powera” w pomaganiu innym. Jest mamą dwóch wspaniałych dziewczynek: 12 letniej Mai i 7 letniej Neli. Jako rodzic mierzy się z wieloma wyzwaniami, jakie stawia rodzinom rozwój technologiczny.

MONIKA

MONIKA

Jest spełnioną zawodowo menadżerką (absolwentką UŁ wydział Ekonomiczno -Socjologiczny) z wieloletnim doświadczeniem w nadzorowaniu, wdrażaniu i koordynowaniu różnych projektów biznesowych. Od wielu lat interesuje się tematyką użytkowania technologii cyfrowej przez dzieci i młodzież, szczególnie grami komputerowymi.

Wyszukuje i analizuje najnowsze badania naukowe z obszaru cyberpsychologii. Uważnie śledzi trendy i nowinki technologiczne oraz rozwiązania instytucjonalne dotyczące technologii na arenie krajowej i międzynarodowej. Jako społecznik z powodzeniem wpływa na zmiany w swoim środowisku. W Fundacji „Połącz się z Głową” realizuje potrzebę czynnego udziału w działaniach na rzecz innych. Jest specjalistką od "twórczych koncepcji” i zarządza projektami.
Po godzinach szczęśliwa mama dwunastoletniego Alberta.

AGNIESZKA

AGNIESZKA

Jest psychotearpeutą, psychopedagogiem, nauczycielem, terapeutą terapii pedagogicznej oraz biegłym sądowym przy Sądzie Okręgowym w Łodzi. Agnieszka dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu zawodowemu, posiada wyjątkowo szerokie spojrzenie na pracę z dziećmi i ich rodzicami. Swoją drogę zawodową rozpoczynała jako nauczyciel edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, co pozwoliło jej przyjrzeć się z bliska i dobrze zrozumieć potrzeby oraz trudności rodzin. Prowadziła setki godzin warsztatów dla rodziców, dzieci i nauczycieli (m.in. z zakresu bezpieczeństwa w internecie).

Doświadczenie w pracy terapeutycznej zdobyła między innymi podczas stażu klinicznego w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii na Oddziale Psychiatrii Młodzieży w Zagórzu, W Środowiskowym Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Łodzi oraz w Instytucie Analiz Psychologicznych i Psychoterapii. Posiada tytuł "Praktyka" metody Kids' Skills - Dam radę! Jestem z Ciebie dumny! - wspierającej dzieci w nabywaniu kompetencji w oparciu o ich zasoby.

ALEKSANDER

ALEKSANDER

Jest studentem Informatyki, wieloletnim graczem i użytkownikiem technologii cyfrowej, pracownikiem firmy sprzedającej produkty i rozwiązania technologiczne. 
W Fundacji zajmuje się przybliżaniem rodzicom wirtualnego świata ich dzieci (cyfrowych rozrywek, sposobów spędzania wolnego czasu, komunikowania się).

Pełni bardzo ważną rolę: jest „międzypokoleniowym łącznikiem”. Jest osobą o szerokiej wiedzy technologicznej prowadzącą spotkania edukacyjne i podejmującą dojrzałe, interesujące dyskusje. Z drugiej strony, dobrze rozumie i „czuje” wirtualne życie dzieci i młodzieży. Świetnie obrazuje perspektywę gracza pokazując rodzicom jakie są z tym związane szanse i trudności. Jest także naszym ekspertem w zakresie bezpiecznego użytkowania sieci przez dzieci (m.in. w zakresie programów kontroli rodzicielskiej).

Co robimy

DZIAŁAMY Z PASJĄ!

„Połącz się z głową” to nie tylko organizacja, to przede wszystkim ludzie z misją, pasją, poszukujący wiedzy i rozwiązań! Ola i Monika - połączyły swoje siły, by jako mamy, a także aktywistki społeczne, tworzyć i działać na rzecz rodzin!

Nazwa fundacji: „Połącz się z głową” jest symbolem "łączenia się z własną głową” czyli zwiększania samoświadomości w zakresie użytkowania nowych technologii. Nawiązania bezpiecznego i dobrego (dla zdrowia psychicznego i fizycznego) połączenia.

DZIAŁAMY Z PASJĄ!
EDUKUJEMY I PORZĄDKUJEMY

EDUKUJEMY I PORZĄDKUJEMY

Mówi się, że czasy, w których żyjemy zostaną nazwane w przyszłości, przez nasze dzieci i wnuki, „technologicznym dzikim zachodem”, czyli historycznym okresem bez jasnych reguł, norm, granic dotyczących użytkowania technologii cyfrowej. Działamy na rzecz rodzin, by pomóc im uporządkować informacje dotyczące użytkowania technologii cyfrowej, wprowadzić czytelne zasady.

WSPIERAMY RODZICÓW

Uważnie wsłuchujemy się w potrzeby i głos rodziców, wiemy z jakimi mierzą się wyzwaniami i trudnościami, jakie są ich potrzeby - sami jesteśmy rodzicami. Poszukujemy odpowiedzi na pytanie: w jaki sposób budować relacje rodzinne w dobie rozwoju technologicznego? Nasze działania wspierają rodziców w okresie transformacji cyfrowej.

Jako Fundacja wierzymy w media, które inspirują i dostarczają rozrywki całym rodzinom, w technologię która chroni prywatność i wspiera społeczności. Wierzymy, że technologia jest dla ludzi, tylko należy „Połączyć się z głową”.

WSPIERAMY RODZICÓW
ANGAŻUJEMY EKSPERTÓW

ANGAŻUJEMY EKSPERTÓW

W Fundacji stworzyłyśmy interdyscyplinarny zespół ekspertów i pasjonatów w zakresie psychologii (także cyberpsychologii), psychoterapii, pedagogiki, rozwoju nowych technologii, informatyki, sztucznej inteligencji, Tworzymy dla rodziców zbiór dobrych praktyk opartych nie tylko na krajowych i zagranicznych badaniach, ale także na doświadczeniach innych rodziców.

garść statystyk

czy wiesz, że...

1/3

Co trzeci uczeń przyznał, że jego rodzic w ogóle nie wie, do czego jego dziecko używa internetu i smartfona.

1/10

Co dziesiąty nastolatek jest w związku z osobą, którą poznało przez internet.

1/3

Co trzeci nastolatek ocenia siebie jako osobę uzależnioną od mediów społecznościowych

8/10

8 na 10 rodziców nie angażuje się w bogaty świat gier cyfrowych swoich dzieci.

80% dzieci w wieku wczesnoszkolnym
ma problemy ze snem po wydłużonym kontakcie z elektroniką.

Technologia przez swoją dostępność i powszechność zdaje się być "naturalna" w życiu człowieka.
Wiemy jednak, że jej wykorzystywanie wymaga od nas wielu kompetencji.
Nasza fundacja powstała z myślą o osobach, które chcą w sposób świadomy wykorzystywać technologię
w relacjach rodzinnych, społecznych i zawodowych.

Filary naszej Fundacji

bezpieczeństwo i odpowiedzialność

zasady bezpiecznego poruszania się w świecie cyfrowym, wybór treści wysokiej jakości, adekwatnych do wieku

🔍
zobacz więcej

zwiń sekcję

bezpieczeństwo i odpowiedzialność

Chcemy, by Młodzi Ludzie byli bezpieczni w internecie. Edukujemy w zakresie bezpiecznego korzystania z nowych technologii.
Zagrożenia związane z użytkowaniem sieci przez dzieci i młodzież są szczególnie ważne, ponieważ właśnie ta grupa jest bardzo podatna na manipulację, niebezpieczne treści i ryzyka związane z bezpieczeństwem cyfrowym.

Pomagamy we wdrożeniu konkretnych rozwiązań. Dostarczamy wiedzy dotyczącej potrzeb rozwojowych dzieci i ich prawidłowych nawyków związanych z bezpieczeństwem cyfrowym.

Jednocześnie zapewniamy wiedzę techniczną - niezbędną do lepszego zarządzania urządzeniami i programami użytkowanymi przez Młodych Ludzi (ustawienia prywatności, powiązanie kont rodzic - dziecko, kontrola rodzicielska).

Zwracamy uwagę na aspekt gromadzenia danych osobowych dzieci przez gry i aplikacje.

zobacz materiały z tego zakresu

świadoma ścieżka cyfrowego rozwoju

wiedza i umiejętności, zachowanie i nawyki, które pozwolą ludziom na zarządzanie swoim cyfrowym życiem, co będzie przydatne w świecie realnym i wirtualnym

🧠
zobacz więcej

zwiń sekcję

świadoma ścieżka cyfrowego rozwoju

Rozwijamy kompetencje cyfrowe ze szczególnym uwzględnieniem dbałości o równowagę między światem online i offline. Pokazujemy sposoby wdrażania tzw. higieny cyfrowej. Promujemy świadomą ścieżkę cyfrowego rozwoju.

Zależy nam na wyposażeniu ludzi w odpowiednią wiedzę i umiejętności, które pozwolą im na zarządzanie swoim cyfrowym życiem. Jest to przydatne zarówno w świecie wirtualnym jak i realnym.

Kształtowanie zachowań i nawyków dziecka jest możliwe poprzez oddziaływanie na jego środowisko. W profilaktyce cyberzaburzeń wśród dzieci i młodzieży, bardzo ważną rolę pełnią rodzice.

Ich zadaniem jest wdrażanie dzieci do racjonalnego korzystania z urządzeń cyfrowych, zidentyfikowanie, a następnie przekazywanie dobrych praktyk w zakresie higieny cyfrowej.

Edukujemy w zakresie kompetencji, zawodów i rozrywek przyszłości.

zobacz materiały z tego zakresu

budowanie relacji rodzinnych

budowanie relacji rodzinnych, łączenie pokoleń i poszukiwanie międzypokoleniowych punktów wspólnych

👨‍👩‍👧‍👧
zobacz więcej

zwiń sekcję

budowanie relacji rodzinnych

Zależy nam na wspieraniu rodzin w budowaniu relacji rodzinnych, które cierpią, gdy technologia wchodzi w ich życie w nieuświadomiony sposób. Działania, które podejmujemy w tym obszarze mają na celu poszukiwanie międzypokoleniowych punktów wspólnych oraz łączenie pokoleń.

Pomagamy budować rodzinne zasady dotyczące użytkowania nowych technologii.

Wierzymy w technologię, która wspiera i animuje całe rodziny, ale potrzeba do tego wiedzy i odpowiedzialnych wyborów.

W naszych projektach pokazujemy rodzicom perspektywę dzieci na nowe technologie, a także przybliżamy najnowsze trendy, mody i rozrywki, które angażują dzieci. Uwypuklamy potrzeby, jakie kryją się za podejmowaną przez dzieci aktywnością w sieci.

Szukamy rozwiązań technologicznych dostępnych dla różnych pokoleń, i aktywności w które mogą zaangażować się wszyscy członkowie rodziny.

zobacz materiały z tego zakresu

dobrostan cyfrowy - zdrowie i szczęście

pozytywny i negatywny wpływ technologii na dobrostan, zdrowie psychiczne i fizyczne, rozwój emocjonalny i społeczny;

🍀
zobacz więcej

zwiń sekcję

dobrostan cyfrowy - zdrowie i szczęście

Pokazujemy wpływ technologi na zdrowie psychiczne i fizyczne rozwój emocjonalny i społeczny dzieci i młodzieży. Przedstawiamy zarówno szanse, jak i zagrożenia.

Doradzamy jak niwelować negatywnego wpływ mediów na dobrostan i samoocenę dzieci i młodzieży oraz jak zadbać o dobre samopoczucie dzieci w sieci.

Przeciwdziałamy cyberzaburzeniom i uzależnieniom behawioralnym (m.in.: FOMO, nadużywaniu mediów społecznościowych, problemowemu graniu).

Pokazujemy w jaki sposób wykorzystać rozwój technologiczny do utrzymywania aktywności fizycznej.

zobacz materiały z tego zakresu

odpowiedzialność społeczna

poszukujemy współpracy z firmami i instytucjami, których cele są zbieżne z misją naszej fundacji

👥
zobacz więcej

zwiń sekcję

odpowiedzialność społeczna

Chętnie nawiązujemy współpracę z firmami i instytucjami, dla których cele i misja naszej fundacji są ważne.

Poszukujemy wsparcia w ramach realizacji kampanii społecznych i wydarzeń.

Formularz kontaktowy

Odpisujemy w ciągu 2 dni roboczych... albo szybciej :)

    📍ul. Władysława Strzemińskiego 11 / 15

    📱+48 797 123 494

    📨biuro@polaczsiezglowa.pl

    Oni nam zaufali

    Nasi partnerzy mają czynny wpływ na rozwój Fundacji.
    To dzięki Wam możemy jeszcze sprawniej propagować prawidłowe wzorce cyfrowe.