#o nas
Naszym celem jest edukowanie rodziców, opiekunów i dzieci z zakresu higieny cyfrowej, użytkowania mediów i nowych technologii, a także rozwijać kompetencje przyszłości.
„Połącz się z głową” to nie tylko organizacja, to przede wszystkim ludzie z misją, pasją, poszukujący wiedzy i rozwiązań! Ola i Monika - połączyły swoje siły, by jako mamy, a także aktywistki społeczne, tworzyć i działać na rzecz rodzin!
Nazwa fundacji: „Połącz się z głową” jest symbolem "łączenia się z własną głową” czyli zwiększania samoświadomości w zakresie użytkowania nowych technologii. Nawiązania bezpiecznego i dobrego (dla zdrowia psychicznego i fizycznego) połączenia.
Mówi się, że czasy, w których żyjemy zostaną nazwane w przyszłości, przez nasze dzieci i wnuki, „technologicznym dzikim zachodem”, czyli historycznym okresem bez jasnych reguł, norm, granic dotyczących użytkowania technologii cyfrowej. Działamy na rzecz rodzin, by pomóc im uporządkować informacje dotyczące użytkowania technologii cyfrowej, wprowadzić czytelne zasady.
Uważnie wsłuchujemy się w potrzeby i głos rodziców, wiemy z jakimi mierzą się wyzwaniami i trudnościami, jakie są ich potrzeby - sami jesteśmy rodzicami. Poszukujemy odpowiedzi na pytanie: w jaki sposób budować relacje rodzinne w dobie rozwoju technologicznego? Nasze działania wspierają rodziców w okresie transformacji cyfrowej.
Jako Fundacja wierzymy w media, które inspirują i dostarczają rozrywki całym rodzinom, w technologię która chroni prywatność i wspiera społeczności. Wierzymy, że technologia jest dla ludzi, tylko należy „Połączyć się z głową”.
W Fundacji stworzyłyśmy interdyscyplinarny zespół ekspertów i pasjonatów w zakresie psychologii (także cyberpsychologii), psychoterapii, pedagogiki, rozwoju nowych technologii, informatyki, sztucznej inteligencji, Tworzymy dla rodziców zbiór dobrych praktyk opartych nie tylko na krajowych i zagranicznych badaniach, ale także na doświadczeniach innych rodziców.
garść statystyk
1/3
Co trzeci uczeń przyznał, że jego rodzic w ogóle nie wie, do czego jego dziecko używa internetu i smartfona.
1/10
Co dziesiąty nastolatek jest w związku z osobą, którą poznało przez internet.
1/3
Co trzeci nastolatek ocenia siebie jako osobę uzależnioną od mediów społecznościowych
8/10
8 na 10 rodziców nie angażuje się w bogaty świat gier cyfrowych swoich dzieci.
Technologia przez swoją dostępność i powszechność zdaje się być "naturalna" w życiu człowieka.
Wiemy jednak, że jej wykorzystywanie wymaga od nas wielu kompetencji.
Nasza fundacja powstała z myślą o osobach, które chcą w sposób świadomy wykorzystywać technologię
w relacjach rodzinnych, społecznych i zawodowych.
Filary naszej Fundacji
Odpisujemy w ciągu 2 dni roboczych... albo szybciej :)
Nasi partnerzy mają czynny wpływ na rozwój Fundacji.
To dzięki Wam możemy jeszcze sprawniej propagować prawidłowe wzorce cyfrowe.